Šiuo metu yra prisijungę 71 svečias ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2021.03.07 15:30. Perskaityta 423 kartus

Šeštadienį Sidnėjuje įvyko tradicinis gėjų ir lesbiečių Užgavėnių (Mardi Gras) paradas, nors dėl COVID-19 pandemijos jo dalyviai persikėlė iš gatvių į stadioną.

Užgavėnės (Mardi Gras)Užgavėnės (Mardi Gras)

Parado dalyviai paprastai žygiuoja miesto gatvėmis LGBT bendruomenės centre, tačiau dėl COVID-19 šį kartą renginys buvo surengtas Sidnėjaus kriketo stadione „Sydney Cricket Ground“, talpinančiame 36 tūkst. žiūrovų.

„Šiemet surengtas nuostabus renginys, kai iš tikrųjų galėjome būti kartu, kovodami už tai, ką kadaise turėjome“, – kalbėjo gydytojas Bushanas Joshi (Bušanas Džošis), žygiavęs kartu su kitais sveikatos priežiūros sistemos darbuotojais.

B. Joshi, vienas iš 5 tūkst. parado dalyvių, sakė, jog buvo nuostabu matyti tiek daug žmonių kartu, saugiai dalyvaujančių renginyje.

Paprastai gatvėse šurmuliuojantis paradas šį kartą vyko sporto aikštyne, siekiant užkirsti kelią galimam COVID-19 plitimui.

Griežtai kontroliuotas reginys, kupinas pirotechnikos, akinančių pasirodymų ir rėmėjų reklamų, labai skyrėsi pirmojo 1978 metais vykusio renginio, pasibaigusio smurtiniu aktyvistų areštu Oksfordo gatvėje. Adnet media icon

Įvairove pasižymėję pirmojo parado dalyviai žygiavo greta kelių grupių, siekusių politinių pokyčių, įskaitant raginimus suteikti translyčių teises ir sustabdyti Australijos čiabuvių mirtis policijos areštinėse.

Šį kartą oficialiam paradui persikėlus į kitą vietą, jo tradicinio maršruto vietoje įvyko kelių šimtų aktyvistų protestas.

Renginio organizatorė translytė Charlie Murphy iš grupės „Pride in Protest“ teigė naujienų agentūrai AFP, kad gatvės protestai yra neatsiejama „Mardi Gras“ dalis, ypač svarbi vykstant marginalizuotų grupių kovai už savo teises.

„[Protestas] turėtų būti ir visada yra „Mardi Gras“ esmės dalis, nesvarbu, ar tai būtų paradas, ar didesnio masto festivalis ateityje“, – kalbėjo C. Murphy.

Tuo tarpu žmonės linksminosi ir užeigose ir baruose visame mieste, nes Naujojo Pietų Velso valstijoje, kur yra įsikūręs Sidnėjus, jau 48 dienas nefiksuota COVID-19 plitimo bendruomenėje atvejų.

Galimybė apskritai surengti tokio masto renginį žymi Australijos sėkmę slopinant COVID-19 protrūkį.

25 mln. gyventojų turinčioje šalyje iš viso užregistruota daugiau kaip 29 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir 909 COVID-19 pacientų mirtys.

Daugiau Delfi.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis