Šiuo metu yra prisijungę 70 svečių ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, antradienį, 2021.04.13 12:30. Perskaityta 246 kartus

Rusijos teismas pirmadienį pradėjo feministės aktyvistės ir menininkės, kaltinamos pornografijos platinimu, teismą. Procesas pradėtas dėl jos internete pasidalintų piešinių ant moterų kūnų, rašo EuroNews.

Menas // Aut. Sharon McCutcheonMenas // Aut. Sharon McCutcheon

Šis sprendimas sulaukė kritikos tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu. Dėl stilizuotų makščių piešinių paskelbimo populiarioje socialinio tinklo platformoje „VKontakte“, 27 metų Julijai Tsvetkovai gresia kalėjimas iki šešerių metų.

Pirmasis posėdis įvyko po pusantrų metų nuo pirmojo Julijos sulaikymo. J. Tsvetkovos advokatė Irina Ruchko po teismo posėdžio žurnalistams sakė, kad J. Tsvetkova tiki esanti nekalta ir ketina tai įrodyti teisme.

J. Tsvetkova vadovavo vaikų teatrui ir buvo griežta feminizmo bei LGBT teisių gynėja. Ji įkūrė internetinę grupę, pavadinimu „Vaginos Monologai“, ragindama sekėjus kovoti su stigmomis ir tabu, kurie susiję su moters kūnu.

„Amnesty International“ praėjusią savaitę pradėtą bylą, kuri nagrinėjama už uždarų durų, pavadino „kafkišku absurdu“. Žmogaus teisių grupė paragino Rusijos valdžios institucijas atsisakyti visų kaltinimų aktyvistei, kuri tiesiog „laisvai reiškė savo nuomonę pasitelkiant meną“.

Pirmą kartą J. Tsvetkova buvo sulaikyta 2019 m. lapkričio mėn. Tuo metu surengtos kratos jos namuose. Aktyvistei du kartus buvo paskirta bauda už tai, kad ji pažeidė Rusijos įstatymą draudžiantį gėjų „propagandos“ platinimą nepilnamečiams.

2019 m. gruodžio mėn. už LGBT tematikos internetinės grupės administravimą ji buvo įpareigota sumokėti 50 000 rublių (655 EUR) baudą. 2020 m. liepos mėn. - už LGBT šeimoms palaikyti skirtą piešinį, jai buvo paskirta 75 000 rublių (890 EUR) bauda, kuri vėliau sumažinta iki 50 000 rublių.

Aktyvistai visoje Rusijoje protestavo prieš jos persekiojimą, menininkai jai palaikyti rengė pasirodymus. Po internetine peticija, kurioje reikalaujama atsisakyti kaltinimų, surinkta daugiau nei 250 000 parašų.

Praėjusią savaitę Europos Sąjungos delegacija Rusijoje Twitter paskyroje pareiškė, kad blokas „atidžiai seka“ bylą prieš J. Tsvetkovą ir kad „jos persekiojimas yra susijęs su jos vieša LGBT aktyvistės nuomone“. Delegacija paragino Rusijos valdžios institucijas nutraukti aktyvistės persekiojimą ir bandymą ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Daugiau EuroNews.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis