Šiuo metu yra prisijungę 72 svečiai ir 9 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Martynas Norbutas, sekmadienį, 2021.04.11 09:20. Perskaityta 596 kartus

„Tikiuosi, kad jūsų kėdė buvo patogi pone Charles Michel“, - retoriškai klausė Europos Parlamento narė po to, kai socialiniuose tinkluose žaibiškai išplito įrašas, kuriame matyti Turkijos prezidento susitikimas su Europos Komisijos pirmininke U. von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininku Ch. Micheliu.

Susitikimas AnkarojeSusitikimas Ankaroje

Kambaryje buvo apstatyti tik du krėslai, ant jų atsisėdo R. T. Erdoganas ir Ch. Michelis. Nos U. von der Leyen diplomatinis rangas yra lygiavertis, ji liko stovėti, vėliau buvo pasodinta ant sofos. Įvairūs politikai pažėrė kritikos būtent Europos Vadovų Tarybos pirmininkui.

„Komisijos prezidentė buvo akivaizdžiai nustebusi“, - sakė Europos Komisijos atstovas spaudai Erikas Mameris, skelbia „Deutsche Welle“. – „Ji nusprendė teikti pirmenybę turiniui, o ne formos ar protokolo klausimams, tai neabejotinai tai, ko iš jos būtų tikėjęsi Europos piliečiai“.

Politikai kritikuoja Ch. Michelio elgseną

„Ehm“ yra naujas terminas „ne tokie turėtų būti ES ir Turkijos santykiai“, - ironiškai įvykį Ankaroje komentavo Europos Parlamento žaliųjų grupės narys Sergey Lagodinsky, kartu pakvietęs artimiausiame parlamento posėdyje surengti diskusijas dėl tolimesnių abiejų šalių santykių.Daug kritiškesnė buvo jo kolegė, Europos Parlamento narė iš Lenkijos. „Tikiuosi, kad jūsų kėdė buvo patogi pone Charles Michel. Taip pat patogu, kaip nieko nedaryti, kai jūsų pareiga buvo siekti lygybės ir ginti vertybes, kurios yra ES pagrindas“, - Twitter paskelbtoje žinutėje rašė Sylwia Spurek, kuri yra ir Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkės pavaduotoja.Gayline.lt pavyko susisiekti su Europos Parlamento Žaliųjų/ Europos laisvojo aljanso vicepirmininke Alice Bah Kuhnke. Pasak jos, nepasiūlymas Europos Komisijos prezidentei kėdės, yra nepagarbus gestas ir gėda abiejų šalių diplomatiniams santykiams.

„Aš esu nusivylusi ir nuoširdžiai nustebinta Prezidento Michel‘io neveikimu toje nepatogioje situacijoje. Iš Europos Sąjungos atstovo tikėjausi daugiau. Tai dar vienas ženklas, kad ES turi įtvirtinti lyčių aspektą savo užsienio politikoje visais lygmenimis, pradedant atstovavimu ir diplomatiniais protokolais, baigiant kiekviena užsienio politikos sritimi, įskaitant prekybą ir migraciją“, - sako A. B. Kuhnke

Europos liaudies partijos frakcijos pirmininkas Manfred Weberis Facebook paskyroje teigė, kad dviejų ES prezidentų vizitas Ankaroje turėjo parodyti Europos tvirtumą ir vienybę Turkijai.

„Deja, rezultatas - nesusikalbėjimo simbolis, nes Prezidentai nesugebėjo palaikyti vienas kitą, kai to prireikė. Mes tikimės daugiau iš Europos užsienio politikos“, - rašė M. Weberis.

Kaltę verčia kitiems

Pasipiktinimo bangai greitai nuvilnijus per Europą, o Italijai iškvietus Turkijos ambasadorių pasiaiškinti, Turkijos atstovai suskubo apkaltinti Europos Sąjungos protokolo tarnybą, kad organizuojant vizitą viskas buvo suderinta iš anksto.

Tiesa, netrukus šiuos teiginius suskubo paneigti Europos Komisijos protokolo tarnyba, paaiškinusi, kad dėl COVID-19 pandemijos jie nekeliauja su Prezidentais į susitikimus, kaip darė iki tol. Todėl nebuvo įmanoma įvertinti ir suderinti protokolo detalių vietoje.

Tiesa Ch. Michelį ėmėsi ginti Belgijos užsienio reikalų ministrė Sophie Wilmes, kuri 2019 metais tapo pirmąja Belgijos premjere moterimi, kai Charles Michelis pasitraukė ir pradėjo savo darbą Europos Vadovų Taryboje.

Ji Twiter žinutėje rašė „kova už lyčių lygybę toli gražu nėra laimėta visame pasaulyje. Tai turi išlikti mūsų užsienio, Belgijos ir Europos politikos šerdimi. Aš pažįstu Charles Michel daugelį metų ir jis yra stiprus kovotojas“.

Į kritiką sureagavo ir pats Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, kuris savo mintimis apie situaciją pasidalino Facebook paskyroje. Jo teigimu, įvykus incidentui buvo nuspręsta nebloginti situacijos ir sutelkti dėmesį į politines diskusijas, kurios buvo labai svarbios. Jis taip pat pabrėžė, kad vizito metu susitikimo su moterų teises ginančiomis organizacijomis, taip pat daug dėmesio diskusijose su Turkijos prezidentu skyrė Stambulo konvencijos klausimui.

„Todėl mane liūdina du dalykai. Pirma, dėl pasisakymų, kad aš galbūt buvau abejingas protokolo klaidai Ursulos atžvilgiu, ypač turint omenyje, kokia man yra garbė dalyvauti Europos projekte, kurio dviem iš keturių pagrindinių institucijų vadovauja moterys - Ursula von der Leyen ir Christine Lagarde. Ir kaip aš didžiuojuosi, kad moteris, pirmoji istorijoje einanti šias pareigas, pakeitė mane kaip Belgijos ministrė pirmininkė. Antra, man liūdna, kad ši padėtis nustelbė didžiulį ir naudingą darbą, kurį kartu atlikome Ankaroje ir kuris, tikiuosi, bus naudingas Europai“, - rašė Charles Michelis.


Nous avons participé ce mardi, Ursula von der Leyen et moi-même, à une rencontre à Ankara avec le président turc Recep...

Posted by Charles MICHEL on 2021 m. balandžio 7 d., trečiadienis


Panašu, kad šie argumentai neįtikina Europos Parlamento narių, kurie siekia, kad Europos Sąjungos ir Turkijos santykiai būtų aptarti artimiausioje parlamento plenarinėje sesijoje. Jei tai bus pasiekta, neabejotinai kritikos Europos Vadovų Tarybos prezidentui bus pažerta dar daugiau.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis