Šiuo metu yra prisijungę 65 svečiai ir 5 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

Renginiai

We're Just Friend @ SOHO 10/22 22:00 - 10/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Weekend Horoscopes: Scorpio @ SOHO 10/23 22:00 - 10/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Boo! Hell Yeah Starter @ SOHO 10/29 22:00 - 10/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Our Time To Party @ SOHO 10/30 22:00 - 10/31 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Halloween-ovid-21 @ SOHO w DJ GYVATNEŠIS 10/31 22:00 - 11/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Mantvydas Noreika, šeštadienį, 2021.09.18 20:00. Perskaityta 380 kartų

G. Nausėda jau ne kartą pamynęs priesaiką „būti visiems lygiai teisingu“ ir tarnauti visų „Lietuvos žmonių gerovei“ žengė dar vieną žingsnį. Jis viešai suabejojo Konstitucinio Teismo sprendimu, taip dar kartą nusivalydamas kojas į Prezidento priesaikoje pasakytą pažadą „būti ištikimam Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai”.

Mantvydas NoreikaMantvydas Noreika

„Aš, kaip Lietuvos Respublikos prezidentas, neturiu kito pasirinkimo kaip besti pirštu į 38-ą straipsnį ir klausti kitų, ar aš teisingai suprantu jo turinį. Man sako: „Ne, ne, jūs ne visiškai suprantate šitą turinį, nes yra Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kuris praplečia šeimos sąvoką.“

Tada aš sakau: „O kokią prasmę turi santuokos institucija?“ Jei partnerystė tampa tolygi šeimai, klausimas – kam reikia šeimą kurti santuokos pagrindu, jei iš esmės turinys yra toks pats kaip partnerystės?“ – sakė G. Nausėda.

Kam kam, o ar ne šalies vadovui reikėtų žinoti, kad nutarimus Konstitucinis Teismas skelbia Lietuvos Respublikos vardu. Konstitucinio Teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami bei privalomi visoms valdžios institucijoms, teismams, visoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, pareigūnams ir piliečiams.

Išsakydamas abejones dėl konkretaus Konstitucinio teismo sprendimo, G. Nausėda iš esmės bando neigti Lietuvos valstybės santvarkos pagrindus. Žemindamas Konstitucinio Teismo autoritetą, jis nori parodyti, kad jam – prezidentui – yra leidžiama negerbti Konstitucijos, neva, jis yra virš jos ir turi teisę ją komentuoti taip, kaip jam atrodo.

G. Nausėdos veiksmai ir vėl greičiausiai nesulauks jokio didesnio atgarsio. Be teisės ekspertų vertinimų ir kelių politologų pasisakymų – vėl viskas bus nurašyta į neva teisinį G. Nausėdos neraštingumą bei neišmanymą. Kodėl? Nes visi šie „lepsusai“ susiję su LGBTQ+ klausimais.

Kas būtų, jei Prezidentas suabejotų 1998 metų Konstitucinio teismo nutarimu, kuriuo neleista okupacinės valdžios nusavinto nekilnojamo turto grąžinti savininkams, jei turtą jau yra išsipirkę kiti asmenys. Tuo metu pripažinta teisė buvusiam savininkui gauti kompensaciją. Ar vėl pradėtume diskutuoti, gal žmones reikia išmesti į gatvę? O jei suabejotume daugelio Seimo rezultatų pagrįstumu ir iš to išplaukiančiu tų parlamentų priimtų įstatymų legitimumu? Ar galėtume pradėti diskusiją ar verta iš viso laikytis įstatymų?

Tai nereiškia, kad G. Nausėda neturi teisės politikuoti. Taip, jis politikas ir savo egzistavimą turi pateisinti kurdamas ir įgyvendindamas politiką. Vis dėlto, Prezidentas prisiekė būti ištikimas Lietuvos Respublikos Konstitucijai, o jos neatsiejama dalis yra ir Konstitucinio Teismo nutarimai. Tai jei G. Nausėda negerbia pagrindinio šalies įstatymo, ar jį turime gerbti mes?

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis