Šiuo metu yra prisijungę 72 svečiai ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, šeštadienį, 2021.04.17 17:17. Perskaityta 215 kartų

9 iš 10 LGBT bendruomenei priklausančių vaikų svajoja apie emigraciją, jie bijo apie save papasakoti ne tik bendraamžiams, bet ir savo šeimai, o nuo jų nusisuka mokytojai. Emocinės pagalbos platformos savanoriai pripažįsta, kad pagalbos šauksmo iš šių vaikų sulaukia ir naktį, o mokyklos aplinka jiems nesaugi, skelbia LRT.

KlasėKlasė

Įvairūs tyrimai bei apklausos rodo, kad 79 proc. LGBT moksleivių patyrė savo bendraamžių patyčias dėl seksualinės orientacijos, tačiau šią problemą yra priversti spręsti patys. Anot nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL komunikacijos vadovės Eglės Kuktoraitės, nepalaikomi mokytojų ir tėvų, mokiniai yra linkę slėpti savo seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę.

„Moksleiviai homofobinę neapykantos kalbą ir patyčias girdi ne tik iš bendraamžių, bet ir iš mokytojų. Dauguma moksleivių nurodo, kad patyrę patyčias, į mokyklos darbuotojus net nesikreipia, nes nesitiki sulaukti jokios pagalbos iš mokytojų.

Labiausiai nerimą keliantis faktas yra tai, kad vos 10 proc. LGBT moksleivių baigę mokyklą planuoja likti Lietuvoje, visi kiti svarsto emigruoti. Manau, tai vaizdžiai parodo, kad LGBT jaunuoliai nemato savo ateities Lietuvoje dėl vyraujančių nepakančių tendencijų visuomenėje“, – apgailestavo E. Kuktoraitė.

2019 metais atlikta „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad 35 proc. suaugusiųjų nesutinka, jog pamokų metu ir mokyklinėje medžiagoje turėtų būti pateikiama medžiaga apie seksualinės orientacijos įvairovę. Tais pačiais metais atliktas LGL tyrimas parodė, kad mokytojai yra linkę sumenkinti homofobinių patyčių problemos mastą.

Kalbėdama apie LGBT vaikus, E. Kuktoraitė sakė, kad 53 proc. jų jaučiasi nesaugiai dėl savo seksualinės orientacijos, vos 5 proc. moksleivių nėra patyrę homofobinių patyčių, o 90 proc. moksleivių, baigę mokyklą, planuoja palikti Lietuvą.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis