Šiuo metu yra prisijungę 50 svečių ir 5 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 28, komentarų: 0

Renginiai

Biseksualų diena 09/23 - 09/23

UNderwear party @ Glamour gay sauna 09/24 22:00 - 09/25 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

GayNaked party @ Glamour gay sauna 09/25 22:00 - 09/26 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Libra @ SOHO 09/25 22:00 - 09/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, ketvirtadienį, 2021.07.15 08:26. Perskaityta 180 kartų

"Kodėl nekalti žmonės tampa kitų pašaipų, smurto, neapykantos kalbos, grasinimų aukomis? Priežasčių apstu: homofobiški asmenys yra menkos savivertės, todėl bet kas, kas jų akimis yra kitoks, gali pažeisti vidinį saugumą, kurio ir taip maža. Vis dar egzistuojančios lyčių rolės, kaip pavyzdžiui, tradicinis vyriškumas darys viską, kad tik nepasirodytų turįs bent kiek savyje moteriškumo, juk gėda, nes juk tikras vyras yra tikras vyras. Dalis mūsų visuomenės yra itin agresyvi", - rašo Marija Serbintaitė, Delfi paskelbtoje nuomonėje.

MokyklaMokykla

Turbūt supratote, ši bendruomenė yra nepaprastai pažeidžiama. Kodėl? Dėl Jūsų, brangieji, mūsų, homofobai. LGBTQ+ bendruomenės nariai nesijaučia saugūs gyvendami šalyje, kurioje tik dėl to, kad tu ne heteroseksualus gali patirti fizinę bei psichologinę prievartą. Nesenai teko išgirsti šokiruojančią žmogaus istoriją. Tamsioje, mažo miestelio laiptinėje, keli aštuoniolikmečiai panaudojo fizinį smurtą prieš žmogų tik dėl to, jog pasigirdo kalbos, kad jis gėjus. Štai kaip reiškiasi tradicinis, iškeliamas į viršų heteroseksualusis vyras. Kaip ir tradicinė šeima nėra šventas Marijos paveikslas, taip ir tas pats heteroseksualus žmogus, nereiškia turintis vertybinį pamatą. Po tokių istorijų suvokiu, kad tokie asmenys kritę, kaip ten sako? Žemiau plintuso? Tačiau, kad ir kaip bebūtų yra nepaprastai svarbu tuos žmones nenurašyti į visuomenės pakraščius, bet šviesti.

Tai va, pirmiausiai ką turėtume padaryti, tai šviesti dar mokykloje mūsų jaunuomenę apie LGBTQ+ bendruomenę. Mokykloje ir taip mažai skiriama dėmesio žmogaus teisių klausimams. Pavyzdžiui, per istoriją apie žmogaus teises galima kalbėti Antrojo pasaulinio karo kontekste, griebiant holokausto bei trėmimų tematikas ir pan. Apie tai reikia kalbėti, tačiau nėra nagrinėjamos problemos, su kuriomis susiduria šiuolaikinis žmogus, žmogaus teisių kontekste. Jeigu pradėtume šviesti jaunuomenę apie LGBTQ+ būtų tik visiems geriau, gal pagaliau, na pagaliau, sugebėtume priimti kiekvieną ir šitaip kovoti už žmogaus teises, na ir taptume ta vieta, kurioje visiems gera gyventi.

Įsivaizduojate, koks absurdas yra plūstis pykčiu tik dėl to, jog esame įvairūs? Kas svarbiausia, niekada nebūsime vienodi, bet einame beprasmišku keliu stengdamiesi visus suvienodinti! Galite sakyti, kad homoseksualumas yra nenatūralus dalykas. Bet kas pasakė, kad nenatūralu? Gamtoje nėra nieko, kas būtų nenatūralu. Čia tik krikščioniškosios visuomenės atgarsiai, kuri beje, jau nėra tokia ir krikščioniška. Krikščioniškoje kultūroje, kurioje tikima, kad Dievas sukūrė pasaulį taip ir buvo sumanyta idėja, kad viskas kas ne Dievo kurta yra nenatūralu. Bet palaukit, juk neapykanta tuomet irgi turėtų būti nenatūrali.

Visą nuomonę skaitykiteDelfi.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis