Šiuo metu yra prisijungę 49 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 29, komentarų: 0

Renginiai

Biseksualų diena 09/23 - 09/23

UNderwear party @ Glamour gay sauna 09/24 22:00 - 09/25 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

GayNaked party @ Glamour gay sauna 09/25 22:00 - 09/26 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Libra @ SOHO 09/25 22:00 - 09/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, antradienį, 2021.07.13 08:25. Perskaityta 224 kartus

Birželį, „Pride“ mėnesį, rašo LRT.lt, visame pasaulyje rengti specialūs apie LGBT+ bendruomenę, „queer“ ir kitas temas kalbantys menininkų projektai bei pasirodymai. Tokį meną kuriantys Lietuvos ir Lenkijos menininkai sako, kad bet koks menas iš principo negali būti traktuojamas kaip propaganda, atvirkščiai – jis kviečia mąstyti, pažinti ir diskutuoti. Bet jei žmonės yra nusiteikę suprasti ir pažinti, „durys tik privertos, galima jas atidaryti, tačiau jei jos užrakintos“, ką nors keisti būtų beprasmiška.

Menas // Autr. Anna KolosyukMenas // Autr. Anna Kolosyuk

„LGBT+ bendruomenė, „queer“ kultūros atstovai turi įrodinėti, kad neprivalo atitikti heteronormatyvumo standartų, gali būti savimi, puoselėti išskirtinumus ir reprezentuoti save taip, kaip tik norisi, jei tik tai nekelia žalos visuomenei. Manęs žiniasklaidos priemonės jau kelis kartus prašė, galbūt galėtų mane, „queer“ atstovą, nufilmuoti kaip paprastą žmogų – valgantį pusryčius. Žinoma, galite, bet tokius vaizdinius aš jau mačiau prieš daugybę metų. Mes ir vėl turime kažką įrodinėti. Tuo pačiu metu turime drąsiai pasitelkti įvairias išraiškos formas – „vogue“, „drag“ kultūras. Turime skleisti savo „queer“ įvaizdį ir akcentuoti, kaip tai šaunu ir unikalu, naudotis ir mėgautis savo laisve, iš kurios, beje, daug ko gali pasimokyti ir heteronormatyvūs žmonės“, – įsitikinęs Maciejus Gośniowskis-Gąsiu.

Bet žmonės, kurie yra prieš mus nusiteikę... Man jie visai nerūpi. Aš nenoriu su jais bendrauti, kviesti į jų pasirodymus. Jeigu aš jiems kliūvu, nes esu gėjus, „queer“ kultūros dalis, jeigu jie yra nusiteikę prieš mane, nors nedarau jiems nieko blogo, tuomet man tikrai nesinori jų pasiekti savo kūryba. Jei jiems trukdo mano egzistencija – tai ne mano, o tų žmonių problema“, – įsitikinęs Lenkijoje „queer“ ir „drag“ meną kuriantis vyras.

Iš pradžių publika nežinojo, kaip reaguoti, ar gali juoktis, ar ne, tačiau vos po kelių minučių ji pamilo mane, o aš ją. Štai atsakymas – reikia bendrauti, komunikuoti su auditorija, kuri nepažįsta „queer“ bendruomenės. Tačiau jei žmonės iš anksto neigiamai nusiteikę – neverta. Jei durys tik privertos, galima jas atidaryti, tačiau jei jos užrakintos, nesivarginsiu ko nors keisti“, – reziumuoja Lenkijos kūrėjas, LGBT+ aktyvistas, „queer“ ir „drag“ kultūros atstovas Maciejus Gośniowskis-Gąsiu.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis