Šiuo metu yra prisijungę 68 svečiai ir 5 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

Renginiai

We're Just Friend @ SOHO 10/22 22:00 - 10/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Weekend Horoscopes: Scorpio @ SOHO 10/23 22:00 - 10/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Boo! Hell Yeah Starter @ SOHO 10/29 22:00 - 10/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Our Time To Party @ SOHO 10/30 22:00 - 10/31 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Halloween-ovid-21 @ SOHO w DJ GYVATNEŠIS 10/31 22:00 - 11/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, sekmadienį, 2021.09.12 21:03. Perskaityta 289 kartus

LGBT+ afganistaniečiai sako, kad jaučiasi apleisti tarptautinės bendruomenės. Kabulo oro uosto uždarymas sužlugdė jų viltis pabėgti nuo Talibano, praneša The Times of India. Daugelis LGBT+ žmonių slapstosi nuo to laiko, kai islamistais perėmė valdžią praėjusį mėnesį.

Žmogus // Nuotr. autorius Nasim DadfarŽmogus // Nuotr. autorius Nasim Dadfar

„(Užsienio vyriausybės) turėjo mums padėti iš čia ištrūkti“, - telefonu sakė vienas gėjus studentas iš Kabulo, nesėkmingai bandęs įlipti į vieną paskutiniųjų evakuacijos skrydžių.

„Kasdien viskas tampa vis labiau beviltiška (ir) dabar mes buvome apleisti“, - sakė studentas, kurio vardas ir amžius neskelbiami siekiant apsaugoti tapatybę.

Talibanas nuo grįžimo į valdžią bandė parodyti nuosaikesnį veidą, žadėdamas ginti žmogaus teises ir susilaikyti nuo keršto seniems priešams. Tačiau kai kurie LGBT+ žmonės sakė, kad bijo dėl savo gyvybės, juo labiau, kad gėjai buvo užmušti akmenimis per paskutinį Talibano valdymą.

„Mano gyvybei gresia pavojus“, - telefonu sakė gėjus mokytojas iš Kabulo. Jis taip pat nesėkmingai bandė išvykti iš JAV valdomo oro lėktuvo, kuris nuo Talibano perėmimo iš Kabulo evakavo daugiau nei 123 000 žmonių, tačiau paliko dešimtis tūkstančių pažeidžiamų afganų.

„Tai gali būti tikrai pavojinga ir man, ir mano šeimai, nes sužinoję apie mano seksualinę orientaciją, jie mus nuves į dykumą ir nužudys, mėtydami į mus akmenis ar šaudydami į galvas“, - sakė mokytojas.

„Jiems nerūpi“, - sako Patricia Gossman, „Human Rights Watch“ Azijos padalinio direktorė. - „Daugelis gyveno pogrindyje, bijodami smurto. Šios baimės sustiprėjo dabar, valdant Talibanui, reaguojant į tai, kad grupuotė apskritai žiauriai elgiasi su tais, kurie laikomi pažeidžiantys religinius kodeksus“.

Didžiosios Britanijos televizija pranešė, kad praėjusią savaitę Talibano kovotojai iš slėptuvės išviliojo homoseksualų afganistanietį. Du vyrai jį sumušė ir išprievartavo. Liepos mėnesį Talibano teisėjas Vokietijos naujienų žurnalui „Bild“ sakė, kad vienintelės dvi tinkamos bausmės gėjams yra „užmėtymas akmenimis arba jis turi stovėti prie sienos, kuri nukris ant jo“.

JAV romanistas Nemat Sadat, gėjus afganas-amerikietis, kūdikystėje palikęs savo tėvynę, o vėliau 2012–2013 m. dėstęs Afganistano Amerikos universitete, kelias savaites bandė padėti LGBT+ afganams pabėgti iš šalies.

Praėjusią savaitę jis padėjo išsinuomoti penkis autobusus, kad į oro uostą nuvežtų apie 175 LGBT+ žmones, tačiau jie negalėjo praeiti pro vartus ir galiausiai buvo išsiųsti namo dėl įspėjimų apie padėtą bombą.

Turėdamas daugiau nei 360 LGBT+ afganų sąrašą, kurie nori pabėgti, Sadatas sakė, kad tarptautinė bendruomenė turėtų padaryti daugiau.

„Jiems nerūpi išvežti šiuos žmones, jiems tai nerūpi“, - sakė jis. - „Nes jei jie tikrai rūpėtų, tada žodžiai būtų paremti veiksmais“.

Kai kurios LGBT+ poros buvo išskirtos chaotiškai skubant palikti Afganistaną. Mokytojas iš Kabulo sakė, kad jo vaikinui pavyko pabėgti evakuacijos skrydžiu ir dabar jis yra pabėgėlių stovykloje Katare. Jis bijo, kad jie daugiau niekada nesusitiks.

„Aš netekau ... vienintelio žmogaus, kurį mylėjau“, - sakė jis. - „Visa tai skaudina. Gyvenimas man tapo beprasmis“.

Daugiau IndiaTimes.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis