Šiuo metu yra prisijungę 69 svečiai ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, penktadienį, 2021.03.26 15:32. Perskaityta 243 kartus

Natūralu, jog žmogus su XX chromosomomis, vagina, kiaušidėmis ir moteriškuoju hormonu estrogenu yra priskiriamas moteriškai lyčiai. Ir atvirkščiai – penis, sėklidės, XY chromosomos bei vyriškasis hormonas testosteronas leidžia žmogų laikyti vyriškosios lyties. O kokios lyties turėtų būti laikomas žmogus, kuris gimsta su abiejų – ir vyriškos, ir moteriškos lyties požymiais?, klausia 15min.

Dvilytis drugelisDvilytis drugelis

Paprastai į klausimą apie vaiko lytį yra lengva duoti atsakymą – mergaitė arba berniukas. Tačiau vien Vokietijoje tarp 4500–5500 naujagimių yra vienas vaikas, kurio lyties negalima nustatyti vienareikšmiškai – jie nėra nei visiškai berniukai, nei mergaitės, jie – interseksualai.

Manoma, kad, tarkime, Vokietijoje maždaug 0,7% visos populiacijos yra interseksualūs, Šveicarijoje kasmet gimsta 40–200 interseksualių naujagimių. 2018-aisiais, Vokietijoje atsiradus galimybei nurodant lytį rinktis „įvairi“, šia galimybe per kelis mėnesius buvo pasinaudota maždaug 150 kartų.

Visuomenėje nusistovėjusios normos dėl binarinio skirstymo į moteris arba vyrus, vertė vos tik gimusiems vaikams išspręsti „šią problemą“, tai yra naujagimį kuo greičiau priskirti vienai ar kitai lyčiai. Mat kuo vaikas mažesnis, tuo lengviau yra sprendžiamos tokios „problemos“, neatsižvelgiant į vaiko norus ar pasinaudojant tėvų sutrikimu.

Todėl šveicarė režisierė Floriane Devigne savo dokumentiniame filme „Ni d'Ève, Ni d'Adam. Une histoire intersexe“ („Nei nuo Adomo, nei nuo Ievos – interseksuali istorija“), siekė suteikti balsą interseksualiems asmenims, kurie buvo operuoti vien tam, „kad gydytojai galėtų uždėti varnelę prie jiems reikiamos ar tinkamos lyties“.

D. (25 m.) ir M. (27 m.) – interseksualės. Joms gimus, daktarai negalėjo identifikuoti, kas jos – mergaitė ar berniukas, todėl būtent daktarai ir nusprendė, jog naujagimiai taps mergaitėmis. D. pasakoja, jog jai gimus daktarai operaciniu būdu pašalino sėklides, kita operacija jos laukė, kai mergaitei suėjo devyneri, o būdama dvylikamete, ji ir vėl buvo operuojama, kaip pati sakė – dėl estetinių priežasčių – ir vėl, gydytojų sprendimu.

D. ilgainiui pavyko susitaikyti su savo likimu ir šiandien jauna moteris jaučiasi esanti laiminga. Kiek kitaip jaučiasi M., įkalinta savo kūne ir visuomenės kuriamuose tabu. Ji kovoja ne tik su savo baimėmis, bet visų pirma – su savo kūnu ir, kaip atvirai prieš kamerą sako pati mergina – savo ateities ji nebeįsivaizduoja...

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis