Šiuo metu yra prisijungę 70 svečių ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2021.04.11 12:40. Perskaityta 206 kartus

Tomas Tomilinas savo liberaliomis pažiūromis, atrodytų, kiek iškrenta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos konteksto. Seimo narys atmeta bet kokiųs gąsdinimus apie tariamą globalų sąmokslą prieš Lietuvos šeimą, vertybes ar tradicijas ir LGBT bendruomenės esą keliamas grėsmes, kaip kartais tvirtina homoseksualių asmenų priešininkai. Atvirkščiai, tai homoseksualūs asmenys, kaip pažymi politikas, Lietuvoje patiria daug diskriminacijos, patyčių ir neteisybės, rašo TV3.

Tomas TomilinasTomas Tomilinas

Nesunku pastebėti, kad jūsų pažiūros gerokai skiriasi nuo daugumos valstiečių. Pavyzdžiui – LGBT klausimas. Jei neklystu, ėjote tarp dalyvių pirmosiose „Baltic Pride“ eitynėse. Ar teisingai suprantu, kad, skirtingai nei dauguma jūsų bendrapartiečių, į LGBT klausimą žiūrite pozityviai, palaikote šią bendruomenę?

Aš palaikau visas bendruomenes. Ir taip, ši bendruomenė yra labai... tarp nukentėjusių Lietuvoje, tarp labiausiai diskriminuojamų, tarp labiausiai engiamų, piktai aptarinėjamų. Ir statistika tą rodo, ir apklausos, kiek žmonių nenori matyti tarp savo kaimynų.

Aš manau, kad šie žmonės yra vieni labiausiai skriaudžiamų Lietuvoje. Tai yra faktas, aš taip manau. Visa kita paskui seka iš to. Jeigu tie žmonės iš tikrųjų yra skriaudžiami, ne jie yra skriaudikai... Čia galbūt Raskevičiaus (Tomo Vytauto – aut. past.) amplua nepatinka daug kam. Man irgi, beje, nepatinka (juokiasi).

Bet, jeigu mes einame link realių žmonių, link mūsų vaikų, link mūsų kaimynų, link mūsų brolių, seserų ir klausiame jų, ką jie galvoja apie situaciją Lietuvoje. Kai paklausiame, tada jau visai paveikslas kitoks negu politinėje scenoje, kur Petras Gražulis aiškina kažką, kur mes kuriame politinius dividendus vieni iš kitų.

Kai nusileidžiame ant žemės, kai pradedame bendrauti su eiliniais žmonėmis, mes matome, kokias kančias jie patiria Lietuvoje dėl savo seksualinės orientacijos. Ir nieko naudingo mūsų įstatymai, ir Lygių galimybių įstatymas, kuris... P. Gražulis prieš daugelį metų bandė seksualinę orientaciją ištrinti iš lygių galimybių įstatymo sąrašo, tada nepavyko. Tai manau, kad mes turime gerbti ir šias savo tradicijas.

Labai dažnai aiškinama, kad tradicijos griaunamos. Tai aš tik priminsiu, kad tolerancija, įstatymų viršenybė, pagarba mažumoms yra labai senos demokratinės Europos tradicijos. Ir aš jas gerbiu kaip mūsų tradicijas.

Pagarba skriaudžiamai, kenčiančiai mažumai yra Europos tradicija ir niekas, jokia rusiška doktrina, rusiški filmukai iš „YouTube“ neturi to griauti, mano galva.

Tada pasitikslinsiu – iš principo, bendrai, ar jūs pritartumėte, kad tos pačios lyties asmenys galėtų sudaryti civilinę sąjungą Lietuvoje?

Žinoma. Tai, man atrodo... Kaip jūs formuluojate, tai tam pritaria ir pozicija, ir opozicija tokiam dalykui.

Visą interviu skaitykite TV3.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis