Šiuo metu yra prisijungę 72 svečiai ir 4 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

Renginiai

We're Just Friend @ SOHO 10/22 22:00 - 10/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Weekend Horoscopes: Scorpio @ SOHO 10/23 22:00 - 10/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Boo! Hell Yeah Starter @ SOHO 10/29 22:00 - 10/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Our Time To Party @ SOHO 10/30 22:00 - 10/31 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Halloween-ovid-21 @ SOHO w DJ GYVATNEŠIS 10/31 22:00 - 11/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, ketvirtadienį, 2021.09.16 15:39. Perskaityta 137 kartus

"Apie homofobiją ir partnerystės įstatymą skatina kalbėti keli jau įprasti rugsėjo 10-osios Šeimų sąjūdžio mitingo reikalavimai: nutraukti prievartinę vakcinaciją, atšaukti galimybių pasą bei „nedelsiant“ sustabdyti bet kokias Partnerystės įstatymo priėmimo ir Stambulo konvencijos ratifikavimo procedūras. Kaip susiję pasipriešinimas „prievartinei vakcinacijai“ ir homoseksualumo baimė?", - klausia G. Mažeikis LRT paskelbtoje nuomonėje.

„Rožiniai trikampiai“„Rožiniai trikampiai“

Nacistinėse koncentracijos stovyklose gėjai turėjo dėvėti rausvus trikampius. Skaičiuojama kad iki 65 proc. visų įkalintų gėjų buvo sunaikinti, nepriklausomai nuo jų tautybės. Moterims lesbietėms, jei jau buvo suimamos (prieš jas nebuvo vykdomi specialieji baudžiamieji veiksmai), buvo priskiriamas valkatos, asocialaus asmens statusas ir verčiamos nešioti juodus trikampius.

Sovietiniame Gulage, tremties zonose, gėjai buvo traktuojami kaip žemiausia kasta (nubausti pagal 154.a straipsnį), žemesnė nei politiniai kaliniai (58 straipsnis) ir išlikti gyviems jiems buvo mažiausiai šansų, panašiai kaip ir trockistams ar vlasovininkams, aiškinamiems kaip tėvynės išdavikai. Atitinkamai sovietmečiu susiformavo genderiniai disidentai, apie kuriuos pas mus nepriimta kalbėti, nors jie buvo aktyvūs kovotojai prieš Sovietinį totalitarizmą.

T. Adorno komandos ir vėlesni tyrimai parodė, kad užkrato (pas mus vakcinacijos) ir homoseksualumo baimės tiesiogiai persipynusios. Autoriai tarp daugelio požymių nurodo šiuos du autoritarinius teiginius: „(a) mūsų dienomis, kai tiek daug skirtingų žmonių taip dažnai keliauja ir taip laisvai bendrauja, reikia būti ypač atsargiems, kad apsaugotume save nuo infekcijų ir ligų“ ir „(b) homoseksualumas yra ypač niekinga teisės pažeidimo forma ir turi būti griežtai draudžiamas“.

Buvo atrasta ryški koreliacija tarp asmenų, kurie sutinka ir su pirmu, ir su antru teiginiu (pirmas atrodo visai teisingas). Į autoritarizmą linkusios asmenybės homoseksualumu bjaurisi ir bijo panašiai kaip užkrato, kaip ligos, o dabar kaip skiepo (skiepas traktuojamas kaip užkratas). Štai kodėl Šeimų maršo aktyvistų galvose painiojasi kova su vakcinavimu ir LGBTQ, su galimybių pasu ir Stambulo konvencija. Tai ir yra klasikiniai autoritarizmo poreikio ir susijusių baimių požymiai, sąsajos.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis