Šiuo metu yra prisijungę 189 svečiai ir 27 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 223, komentarų: 0

ReklamaRenginiai

Jump! Feel The Joy @ SOHO 10/20 22:00 - 10/21 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 10/20 22:00 - 10/21 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 10/21 20:00 - 10/22 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

BloodyRED Halloween @ SOHO 10/26 22:00 - 10/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 10/26 22:00 - 10/27 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Progress Bar x Rupert @ SOHO 10/27 20:00 - 10/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Autorius TJA, ketvirtadienį, 2017.12.07 10:42. Perskaityta 972 kartus

Netrukus pasaulis minės Tarptautinę žmogaus teisių dieną. Lietuvoje ją pažymime ir su viltimi, ir su rūpesčiu. Šiandien LGBT+ žmonių teisėms Lietuvoje vėl grasinama: visai neseniai Seime 31 parlamentaro registruotas įstatymo projektas, kuriuo siekiama drausti teisę į lyties keitimą.

Fotoparoda „Anas-ana“Fotoparoda „Anas-ana“

„Norime pakviesti savo bendraminčius kartu pažvelgti į supančią aplinką klausiančiomis akimis, prisiminti, kaip buvo pasiekta LGBT+ bendruomenės pripažinimo, ir įsikvėpti ryžto nenurimti ginant žmogaus teises. Nors Lietuvoje negerėja teisinė LGBT+ žmonių padėtis, bet akivaizdu, kad visuomenėje vyksta pokyčiai: vis daugiau viešųjų erdvių atsiveria diskusijoms, pažinimui, mažiau bijomasi parodyti ir pamatyti žmonių įvairovę“ – teigia Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos narė Eglė Tamulionytė.

Vakaro metu organizatoriai atidarys fotografės Aušros Volungės portretų parodą, peržengiančią įprastas moters/vyro reprezentacijas, taip pat rodys dokumentinį filmą "Stonewall sukilimas" apie vieną žymiausių kovos už žmogaus teises momentų XX a. istorijoje.

Paroda „ANAS-ANA“ – tai androginiškų portretų serija, kurios tikslas – sekundei sustabdyti laiką, ir sustojus ties vaizdu, įsižiūrėti. Vis dėlto, ar į mus žiūri mergina ar vaikinas, ar mums tai svarbu, ir kodėl? Lyties sąvoka, galbūt reikėtų ją permąstyti, įtraukiant mūsų standartinio suvokimo neatitinkančius vaizdus, kiekvieno iš mūsų nepakartojamumą ir individualumą?

Dokumentinis filmas "STONEWALL SUKILIMAS" (JAV, 2010) autentiškais liudininkų pasakojimais atskleidžia vieną žymiausių kovos už žmogaus teises momentų XX a. istorijoje. Policijos reidai LGBT baruose buvo gana dažnas reiškinys JAV miestuose iki pat septintojo dešimtmečio. Patekti policijos nemalonėn buvo paprasta: kliūdavo beveik bet koks lyties normų neatitinkantis elgesys: "netinkamų" drabužių dėvėjimas ar laikymasis už rankų. Tačiau viena 1969-ųjų naktis Grynviče, kuomet LGBT bendruomenės nariai jėga pasipriešino juos persekiojusiai sistemai, davė pradžią judėjimams už LGBT asmenų teises ir tapatybėms, perbraižančioms primestas lytiškumo ribas.

Renginys vyks Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilnius, salėje A119 gruodžio 7 dieną. Durys atidarytos nuo 17.00 val. Renginio pradžia 17.30 val.

Renginį organizuoja Tolerantiško jaunimo asociacija kartu su draugais ir rėmėjais VU Studentų atstovybės programa „Be etikečių“, JAV ambasada Lietuvoje, Vilniaus universiteto biblioteka, Vilniaus miesto savivaldybe bei Jaunimo reikalų departamentu prie SADM.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Jmind

2017-12-08 17:19:27

Aišku, manęs vėl visi nekęs, bet nors pateikite argumentų...
Kuo lyčių dinamika yra susijusi su GLB(T)? Gal ir galima trans susieti, bet lytinę orientaciją? Jeigu autorė rodo parodą kartu su "Stonewall sukilimas", taip tokiu būdu kaip ir bando pasiūlyti, jog ir lyčių skirtumai susiję su netolerancija ir persekiojimu bei kad reikia grupės pasipriešinimo. Tuo atveju, kas čia prieš ką kovoja?

"Vis dėlto, ar į mus žiūri mergina ar vaikinas, ar mums tai svarbu, ir kodėl? Lyties sąvoka, galbūt reikėtų ją permąstyti, įtraukiant mūsų standartinio suvokimo neatitinkančius vaizdus, kiekvieno iš mūsų nepakartojamumą ir individualumą?"
Norėčiau atkreipti dėmesį į "kiekvieno iš mūsų nepakartojamumą ir individualumą?", nes iš čia, manau, ir kyla tos jautrios gėlelės. Taip, žmonės nenori kad apie juos automatiškai spręstu iš to, ko jie negali pakeisti ir norime jog su mumis bendrautu kaip su individais. Viskas ok, bet prie ko čia lyčių skirtumai? Vyrai ir moterys yra tokie fundamentaliai skirtingi, jog natūralu, kad yra tam tikri stereotipai. Ir tai yra gerai - stereotipų sudarymas yra evoliucinė savybė, paremta pasąmoningai vedama statistika. Čia ir slypi didžioji problema - žmonės nesupranta kaip veikia grupių statistika. Ji puikiai aprašo grupę, bet nieko nepasako apie individą. Tai, kad vyrai yra labiau linkę rungtyniauti, nereiškia kad to negali siekti individuali moteris, o kiekvienas vyras mėgs sportą. Linkę rungtyniauti, o ne visi rungtyniauja! Tai kodėl kyla toks prieštaravimas jeigu vadiname vieni kitus vyrais ir moterimis bei visų pirma prieiname prie žmogaus su tam tikromis pirminėmis nuomonėmis? Kiekvienam asmeniškai nukrypti nuo grupių statistikos aprašytų normų nėra nusikaltimas ir visiškai netrukdo jai aprašyti platesnio būrio.
Kaip sako psichologijos pradmenys, visi mes esame panašūs ir visi mes esame skirtingi. Nėra ko įsižeisti kad grupuojame žmones

homofoto

2017-12-08 20:10:46

ne visi nekęs, yra skaičius transfobų pačioj bendruomenėj, liūdnų užtarėjų rasi. užjaučiu

Jmind

2017-12-08 21:37:25

Puikiai argumentuota, bravo. Kaip visada.

homofoto

2017-12-09 01:07:33

iš tavęs priimu kaip komplimentą.

BB

2017-12-09 00:04:36

Užuot reikalavęs puslapio durnelių tave kažką įtikint, pats domėkis daug, daug, daug. Geriausia ne internete, o išeik į gatvę, renginius, diskusinio tipo renginius, aplankyk socialinio centro Emmos biblioteką, aplankyk LGL biblioteką, pilna informacijos, dar galėsi su organizacijų atstovais pašnekėti.

kron

2017-12-09 04:17:44

prieš kelesdešimt metų analogiškoj situacijoj tau būtų pasiūlę pasikonsultuoti su spaliukais, pionieriais, nueiti centrinio į komiteto biblioteką ir panašiai.

tas pats š. tik kitoj rankoj.