Šiuo metu yra prisijungę 65 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 29, komentarų: 0

Renginiai

Biseksualų diena 09/23 - 09/23

UNderwear party @ Glamour gay sauna 09/24 22:00 - 09/25 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

GayNaked party @ Glamour gay sauna 09/25 22:00 - 09/26 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Libra @ SOHO 09/25 22:00 - 09/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, ketvirtadienį, 2021.07.22 19:25. Perskaityta 181 kartas

Žuvus žurnalistui ir dešimtims žmonių nukentėjus nuo radikalų Sakartvelo visuomenė sukrėsta smurto protrūkio, kilusio prieš LGBT eitynes, turėjusias vykti liepos mėnesį. LRT.lt reporterė Ina Šilina Tbilisyje aiškinosi aplinkybes įvykio, po kurio pasigirdo ir raginimų pasitraukti šalies Vyriausybei.

Kumštis // Aut. Dan BurtonKumštis // Aut. Dan Burton

Liepos 1–5 dienomis Tbilisyje vyko LGBT savaitė, turėjusi pasibaigti eitynėmis „Pride“. LGBT maršo vietos ir laiko, taip pat judėjimo krypties viešojoje erdvėje rasti nebuvo įmanoma. Tačiau dešinieji radikalai žinojo ir laiką, ir vietą. Renginio išvakarėse Šotos Rustavelio prospekte jie įkūrė palapinių miestelį ir jame praleido visą naktį. Prijungę garso aparatūrą, tą vakarą po atviru dangumi surengė bendrą maldą; kita bendra malda buvo numatyta liepos 5 dieną 17 valandą. Tą pačią dieną 18 valandą turėjo prasidėti eitynės „Pride“. Jau 10 valandą ryto radikalai susirinko prie tame pačiame Š. Rustavelio prospekte esančio parlamento pastato.

Į įvykio vietą nuo pat liepos 5 dienos ryto ėmė rinktis žurnalistai, norintys nušviesti įvykius, tačiau apie 12 valandą jie staiga tapo įtūžusios minios taikiniu. Tada ir ėmė plūsti pranešimai apie žiaurius sumušimus. Socialiniuose tinkluose paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vietos arkivyskupas Spiridonas laimina smurtą iš tribūnos: „Ką reiškia „Ne smurtui“?! Jūs privalote imtis smurto dėl tėvynės, dėl šalies, dėl grynumo.“

Iš viso nukentėjo daugiau nei 50 žiniasklaidos atstovų. 6 iš jų buvo sužeisti sunkiai. Operatoriui Lekso Laškaravai buvo atlikta operacija – lūžo veido kaulai, buvo sukrėstos smegenys. Jis buvo išrašytas iš ligoninės, tačiau netrukus po to neaiškiomis aplinkybėmis buvo rastas negyvas savo namuose. Vidaus reikalų ministerija, nelaukdama galutinių tyrimo išvadų, paskelbė apie galimą narkotikų perdozavimą. Liepos 19 dieną Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad buvo sulaikytas asmuo, neva pardavęs narkotinių medžiagų operatoriui.

Liepos 11 dieną, mirus operatoriui, Tbilisyje buvo surengta akcija „Sistema žudo! Išeik už gyvenimą!“. Į ją, kai kuriais vertinimais, susirinko apie 10 tūkst. žmonių. Žurnalistui atminti prie parlamento buvo padėta gėlių, uždegta žvakių. Susirinkusieji reikalavo, kad ministras pirmininkas Iraklis Garibašvilis atsistatydintų, kaltino Vyriausybę nuolaidžiaujant smurtui. Radikalai šįkart nepasirodė. Premjeras šią akciją pavadino „antivalstybine, antibažnytine ir antikartveliška“.

Tinklaraštininkė teigia, kad liepos 5 dieną tarp tikinčiųjų buvo ir tokių, kurie gynė žurnalistus. „Bet, žinoma, neįmanoma vienam kunigui ištraukti iš minios nagų vieno žurnalisto, jei 20 žmonių bando jį suplėšyti į gabalus. Yra vienas arkivyskupas, kuris kiekvieną kartą ateina į akcijas prieš smurtą“, – sako Aliona.

Ji mano, kad patys kartvelai buvo sukrėsti to, kas vyko. „Daugybė mano draugų šokiruoti, net ir tie, kurių požiūris į LGBT žmones gana neigiamas, sakė, kad taip negalima, kad tai šalies gėda.“

Kartvelai, pasak aktyvistės, yra atviri, draugiški, svetingi, tačiau pandemija juos pakeitė. „Gal aš ir klystu, bet jaučiu tai, pastebiu. Greičiausiai pandemija pakeitė ne tik Sakartvelą, bet ir visą pasaulį. Aštuonis mėnesius besitęsusi komendanto valanda negali nepalikti pėdsakų. Galbūt visi tapome šiek tiek nestabilūs psichiškai. Mes atpratome kalbėtis vieni su kitais. Pripratome gauti informaciją iš interneto ir bendrauti tik internetu. Užuot susitarusios, abi pusės – LGBT ir patriarchatas – dalyvavo informaciniame kare, o žmonės visa tai sugėrė. Ir jei tavo psichika nestabili, kaip turėtum elgtis?“ – svarsto tinklaraštininkė.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis