Šiuo metu yra prisijungę 85 svečiai ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

Renginiai

We're Just Friend @ SOHO 10/22 22:00 - 10/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Weekend Horoscopes: Scorpio @ SOHO 10/23 22:00 - 10/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Boo! Hell Yeah Starter @ SOHO 10/29 22:00 - 10/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Our Time To Party @ SOHO 10/30 22:00 - 10/31 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Halloween-ovid-21 @ SOHO w DJ GYVATNEŠIS 10/31 22:00 - 11/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, ketvirtadienį, 2021.09.16 08:25. Perskaityta 296 kartus

"Mano sūnus atpažįsta vaivorykštės vėliavą nuo kokių aštuonerių metų amžiaus, kada pirmąkart jį trumpam nusivedžiau į gay pride eitynes Stokholme. Vėliau jau jiems nuo kokios penktos klasės aiškino mokykloje, kas yra LGBTQ+, kaip tas trumpinys šifruojasi, ir kad Švedija yra šalis, kurioje visi lygūs ir čia vyrauja tolerancija ir pagarba visoms seksualinėms orientacijoms", - rašo Delfi paskelbto straipsnio autorė Vlada Dapkos.

DanijaDanija

Man niekada nekilo problemų paaiškinti sūnui, kas yra homoseksualumas ir aš nuoširdžiai nesuprantu, kodėl tai turėtų būti problema. Kai iš šono žiūriu į situaciją Lietuvoje ir (ne)toleranciją kitokiems, man darosi nelabai malonu, kartais gėda.

Šį kartą pakalbinu atvirai homoseksualią Danijos lietuvę Rūtą, kuri maloniai sutiko pasidalinti ir atskleisti praktinius subtilumus gyvenant Skandinavijoje. Rūta, 33 metų amžiaus lietuvaitė, dirbanti IT srityje projektų vadove, gyvena Kopenhagoje kartu su savo partnere Vibeke, dirbančia pastore Danijos Liuteronų bažnyčioje.

– Ar į Daniją išvažiavote būtent dėl homofobiško elgesio Lietuvoje, ar dėl kitų aplinkybių?

– Iš Lietuvos emigravau prieš kiek daugiau nei ketverius metus. Norėjau pasižiūrėti, kaip gyvena platesnių pažiūrų pasaulis, pamatyti tarptautinės darbo rinkos. Viena iš priežasčių taip pat buvo homoseksualių asmenų teisinio reguliavimo nebuvimas Lietuvoje – partnerystės nebuvimas, taip pat – aplinkos požiūris į LGBTQ+ bendruomenę. Lietuvoje turėjau mane priimančią aplinką, savo vadinamą socialinį burbulą – turėjau priimančius mane draugus, šeimos narius. Bet net ir tuomet tekdavo elgtis labai atsargiai.

Gyvendama Danijoje aš panorėjus galiu su partnere susituokti net ir bažnyčioje, ir turėti visas teises bei pareigas, kurios ateina iš santuokos (mokesčių lengvatos, pensijos paveldimumas ir partnerės išlaikymas, vaikų išlaikymas išsiskyrus ir pan.), mes galime teoriškai turėti vaikų – visos dirbtinio apvaisinimo procedūros pirmam vaikui yra apmokamos valstybės.

Psichologiškai jaučiuosi ramiai darbe neslėpdama savo partnerės vardo ar lyties, esu priimta ir mylima jos šeimos, ramiai galiu važiuoti į šeimos šventes, jaustis ramiai dėl sveikatos klausimų (kad ji jei reikės kritinėje situacijoje galės priimti sprendimus). Tiesiog jaustis ramiai kasdienybėje. Pavyzdžiui, lankome kartu lindyhop šokius, kur poros yra visokios – ir vyro/moters ir dviejų moterų ar dviejų vyrų. Čia neakcentuojama lytis, bet tik tas žmogus, kuris šokyje veda ir seka. Visi maži dalykai, kurie dažnam Lietuvoje atrodo kasdieniniai, LGBTQ+ žmonėms dažnai yra sunkiai pasiekiami, o dažnai net apskritai neįmanomi.

Visą interviu rasite Delfi.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis