Šiuo metu yra prisijungę 65 svečiai ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, ketvirtadienį, 2021.04.15 15:45. Perskaityta 258 kartus

"FB Kairiosios minties klubo paskyroje patys partijos nariai rimtu veidu aiškina, kad „visokie gėjai, konvencijos nėra mūsų prerogatyva“, o žmogaus teisės traktuojamos ne blogiau už dešiniuosius radikalus, atseit „nereikia erzinti žmonių“. Jeigu skandinavų socdemai būtų vadovavęsi panašia filosofija, jie būtų matę gerovės valstybę kaip savo ausis", - rašo A. Vinokuras Delfi paskelbtoje nuomonėje.

Arkadijus Vinokuras Arkadijus Vinokuras

Tie, nenorintys nieko erzinti, prarado kairiųjų pažiūrų jaunimo simpatijas, nes pastarieji neturi jokio noro tapti amžinų politikų – pensininkų įkaitais. Taip jau kuris laikas užkardomas kelias jaunimui, neturinčiam jokių sovietinių realijų patirčių ir galinčiam atjauninti partiją.

Balandžio 22 dieną vyks LSDP pirmininko rinkimai. Pagal kokius kriterijus reikėtų vertinti kandidatus? Pateikiu istoriko Dariaus Indrišionio mintis, tikrai į temą, nors kalbama apie apskritai politiko savybes. Taigi: „Išrinktas politikas nėra vaikų darželio auklėtojas, nors mūsų politinėje kultūroje dažnai priimta manyti būtent taip. Rinkimuose išrinktas politikas, – tai chirurgas. Chirurgas, kuris privalo nebijoti rėžti. Rėžti tiksliai ir skaudžiai. Nebijoti būti keikiamas, nebijoti krentančių reitingų. Dabar arba niekada – arba išpjauni šlykštų auglį ir pacientas lieka gyvas, arba drebi it epušės lapas, tariesi su anesteziologu bei seselėmis tol, kol pacientas numiršta. Gali būti nuostabus valdytojas trumpalaikėje perspektyvoje, tačiau ilgalaikėje būsi tik istorijos šiukšlė.“ Jam pritariu.

Tikrai verta istorikų išklausyti. Įdomu, ar jam pritars J. Olekas ir kiti kandidatai į LSDP pirmininkus? Manau, kad turėtų. Nes niekam neįdomi politinė partija, bijanti savo pačios ideologijos. Taip, tikrai pasigirs visa puokštė pasiteisinimų ir išsisukinėjimų: „dar ne laikas“, „žmonės nesupras“, „kils grėsmė suskaldyti partiją“ ir t. t. Juk galima rasti daugybę priežasčių, kodėl nedaryti to, ko iš socialdemokratų laukia didelė dalis piliečių.

Tad žiūrime, ką turime. O turime keturis kandidatus, iš kurių trys – Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas ir Vitalijus Mitrofanovas, yra LSDP senbuviai, niekaip nesustabdę LSDP logiško kritimo į politikos dugną. Iš konteksto išsiskiria Liutauras Gudžinskas, prie kurio asmens, jo politologinių gebėjimų bei atsidavimo socialdemokratijai neprikibsi. Tai naujos kartos, šiuolaikinės Lietuvos politikas, kurio, deja, LSDP nariai nelaukia. Kodėl? Todėl, kad koją kiša partijos narių konservatizmas. Jaunos kartos politiko – G. Palucko, atėjimas juos ne juokais išgąsdino, tad nuosaikesnių politikų atėjimas, jų požiūriu, garantuotų atpažįstamą tęstinumą bei balansą tarp kartų. Mano minėtieji trys kandidatai tarsi labiau įkūnija konservatyvių partijos narių lūkesčius.

Daugiau Delfi.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis