Šiuo metu yra prisijungę 62 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 78, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, penktadienį, 2021.04.16 11:30. Perskaityta 217 kartų

Prieš kelias savaites įvykiusios LGBTQ+ bendruomenės palaikymo Vilniuje ir Kaune akcijos viena iš organizatorių sako, kad gatvės menas – puiki vieta skleisti idėjinėms ir politinėms žinutėms. 15min menotyrininkės Aušros Trakšelytės ir sociologės Veronikos Urbonaitės-Barkauskienės teiravosi – koks iš tiesų yra gatvės meno ir socialinių žinučių santykis?

Vėliavos perėjojeVėliavos perėjoje

Visi šie įvykiai požeminėje perėjoje sulaukė nemažai atgarsio. Atsako – taip pat. Iniciatyvos išreikšti palaikymą LGBTQ+ bendruomenei ėmėsi ir grupė jaunų žmonių, susibūrusi socialiniuose tinkluose. Tik šįkart nebe toje pačioje požeminėje perėjoje – paskutinį kovo šeštadienį LGBTQ+ bendruomenę palaikantys piešiniai ir užrašai atsirado daugybėje vietų tiek Vilniuje – kur atsirado apie 10 piešinių, tiek Kaune – čia jų atsirado keturi-penki.

Viena iš šios iniciatyvos organizatorių Ieva Budreikaitė portalui 15min sakė, kad poreikis išreikšti palaikymą atsirado stebint Vilniaus požeminės perėjos „dažų karus“. „Sekėme situaciją ir norėjome irgi kažko imtis, kas parodytų LGBTQ+ bendruomenei, kad jie ne vieni, tuo pačiu ir atsakyti ir į tuos perėjos veiksmus. Nusprendėme, kad toje perėjoje daryti kažką daugiau gal būtų ir nesaugu, ten jau ir vyksta viskas, jau prižiūrima. Bet pagalvojome, kad visame Vilniuje yra vietų, kuriose galima piešti ir tai daryti be leidimo. Iš pradžių galvojome, kad darysime vienoje iš tų vietų. Paskui, kadangi susirinko nemažai žmonių, pagalvojome – kodėlgi ne visose, arba kodėlgi ne daugumoje iš jų?

Norėjome parodyti, kad mūsų yra tikrai nemažai, kad mes remiame LGBTQ+ bendruomenę, tiesiog parodyti, kad mes egzistuojame“, – pasakoja I.Budreikaitė. Mergina pasakoja, kad šia akcija siekė išreikšti palaikymą LGBTQ+ bendruomenei: „Mūsų tikslas nėra kažkoks atsakas žmonėms, kurie homofobiškai elgėsi ar užpaišė tą LGBTQ+ vėliavą perėjoje, daugiau tai buvo paramos parodymas LGBTQ+ bendruomenei.“

I.Budreikaitė sako, kad šiandien daugumos jaunuolių pieštų piešinių bei užrašų jau nebeliko. Ji priduria – jau ir planuodami piešinius niekas nesitikėjo, kad jais džiaugtis galės ilgai: „Tai labai nenustebino, bet vis tiek tai kelia šiokį tokį pyktį ir nuoskaudą. Tačiau mes nusprendėme, kad nenorime kariauti per tas pačias vietas. Atsirinkome būtent tas vietas, kuriose nereikia leidimo, tam, kad tai suteiktų kažkokį pagrindą grupei susivienyti ir vėliau padaryti kažką ten, kur reikia prašyti leidimo, ten, kur nebūtų įmanoma daryti to dažų karo“, – sako I.Budreikaitė.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis