Šiuo metu yra prisijungę 95 svečiai ir 36 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos gėjų ir lesbiečių svetainė

Apklausa

Esate kairiarankis (-ė) ar dešiniarankis (-ė)?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 792, komentarų: 7

Reklama

Renginiai

House of Fun Weekender @ SOHO 05/27 22:00 - 05/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Mon Tues Wed Thurs Fri! @ SOHO 06/02 22:00 - 06/03 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Viva la Wild Wigs Party @ SOHO 06/03 22:00 - 06/04 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Diskusijos

Moderatorius: Aivmed

Diskusijos » Bendros »Facebook ir kt. socialiniai tinklai: patinka ar nepatinka?

3 puslapiai 1 | 2 | 3

Facebook ir kt. socialiniai tinklai: patinka ar nepatinka?

Apklausa:

Balsų: 91

BobbyTrees, 25 m.

Mėgėjas

Narys nuo: Sau 01, 2016

Siuntimai: 43

Vietovė: Vilnius

Nusiųsta: 2016-01-08 15:54
Vienas labiausiai mane dominančių dalykų šiuolaikiniame pasaulyje- kaip mūsų kasdienį gyvenimą ir savęs supratimą keičia Facebook ir kt. socialiniai tinklai (Instagram, Twitter, Myspace, kt.). Per gerus 10 metų šie reiškiniai neatpažįstamai pakeitė žmonių bendravimą ir tarpusavio ryšius. Dabar žmonės dažnai daugiau laiko praleidžia virtualybėje, o ne realybėje- bent jau taip dažnai sakoma. Išmanieji telefonai tik dar labiau išplėtė galimybę naršyti socialiniuose tinkluose, dalintis naujienomis, palaikyti ryšius. Privalumų, atrodo, per akis- lengva susisiekti, bendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis, susiburti į bendrų interesų siejamas grupes, organizuoti renginius ar kitokią veiklą. Bet dažnai kalbama ir apie trūkumus- žmonės vis daugiau praleidžia laiko socialiniuose tinkluose, o ne bendrauja su tikrais žmonėmis; ne paslaptis, kad visus naudotojų privačius duomenis gali peržiūrėti atitinkamos tarnybos, o ir pavieniai tinkamų žinių turintys sukčiai ar haker'iai; klesti patyčios (Cyber-bullying); žmonės neatsakingai viešina savo gyvenimo aspektus, dėl ko paskui gailisi.

Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu? Ar daug laiko praleidžiate Facebook'e, kituose socialiniuose tinkluose? Ar manote, kad socialiniai tinklai padeda jums ar kenkia? Kodėl taip manote? Kaip reaguojate, jei sužinote, kad kažkas nesinaudoja Facebook'u?

Trumpai išdėstysiu savo nuomonę. Aš matau daug problemų socialiniuose tinkluose ir todėl jais nesinaudoju (net neturiu Facebook paskyros). Visų pirma, mane piktina mintis apie tai, kad mes visi lyg ir privalome "užsiregistruoti" tam tikroje naujoje pasaulio bendruomenėje- jei tavęs nėra Facebook'e, tavęs kaip ir nėra apskritai. Noras viešinti savo asmeninio gyvenimo detales, kad ir vardą ir pavardę, man atrodo ne itin geras sumanymas; Michelis Foucault pastebėjo, kad noras "išsišnekėti" ir "pasipasakoti" kilo dar iš krikščioniškosios išpažinties, o vėliau sumokslėjo ir virto psichoanalize. Dabar šis noras yra internalizuotas ir mes patys trokštame išsipasakoti, analizuoti save, visiems pareikšti, kas mes esame, kas mums patinka, ko mes trokštame gyvenime. Šis nesąmoningas, neapmąstytas noras dažnai gali privesti prie blogų pasekmių. Kitas to paties Michelio Foucault pastebėtas dalykas- mūsų visų individualizavimas ir visuomenės atomizavimas puikiai pasitarnauja sistemai, disciplinavimui ir kontrolei. Panašių išvadų galima prieiti ir susipažinus su amerikiečių antropologo Scotto tyrimais apie Azijos bendruomenes, kurios atsispiria valstybės kontrolei, naikindamos savo rašto kultūrą. Individualizavimas ir savo tapatybės deklaravimas padeda mus visus suskirstyti ir surūšiuoti, taip pat ir kontroliuoti; pati mintis, kad mes visi prisijungę prie pasaulinio socialinio tinklo, jau leidžia kalbėti apie visuotinį stebėjimą ir visuotinį išsipasakojimą- čia galima prisiminti Panoptikono idėją. Galiausiai, socialiniai tinklai padeda mums imituoti gyvenimą, o ne jį gyventi: žmonės ne valgo, o fotografuoja maistą (lyg registruodami savo veiklą, kad pateikti ataskaitą įsivaizduojamam teisėjui); ne draugai, o pakviečia į draugus. Tai skurdina mūsų bendravimą (ir kalbą netgi), verčia mus ne bendrauti, o imituoti bendravimą, vaizduoti jį tokiais simuliakrais kaip "like" (patikimo, estetinio ar dorovinio palankumo ženklo, imitacija), pasikviesti į draugus (draugystės koncepto niveliavimas); "relationship status" (santykių su kitu žmogumi imitacija, formalizacija, suvedimas į gestus). Kaip pastebėjo Arthuras Schopenhaueris, žmonės, nepasižymintis genialumu ir apskritai menkai užsiimantys kontempliacija ir apmąstymu, linkę į veiklą, kuri reikalauja atoveiksmio. Jis pateikia pavyzdį, kad tokie žmonės, pamatę retą gyvūną, būtinai ima jį erzinti, t.y., nori sukelti jo reakciją. Arba, aplankę lankytinas vietas, parašo savo vardus- taip sienos ima "byloti" jiems, kad ir jų pačių įtalpintą turinį, bet vis tiek. Atrodo, dabar geriausia vokiečių filosofo minties iliustracija būtų "selfie" ir "scroll'inimas": žmogus jaučiasi iš tikrųjų gyvenąs tik "atsižymėjęs" tuo, kad padarė "selfie", tuo tarpu, nuobodžiaudamas, be perstojo naršo išmaniajame telefone, taip nuvydamas šalin bet kokias savo mintis ar kontempliaciją- užsiimdamas vien valios žadinimu. Dėl visų šitų priežasčių, man socialiniai tinklai nepriimtinas dalykas. Bandau apie tai mąstyti nuosekliai ir ketinu parašyti darbą, todėl įdomi jūsų nuomonė.

Uosis, 54 m.

Legenda

Narys nuo: Bal 15, 2002

Siuntimai: 3837

Vietovė: Kaunas

Nusiųsta: 2016-01-08 16:17
Be socialinių tinklų būčiau 50 mečio sulaukęs skaistybėje.

BlackButoh, 22 m.

Legenda

Narys nuo: Lie 13, 2013

Siuntimai: 2733

Nusiųsta: 2016-01-08 16:26
Aš manau, kad facebook yra labai galingas socialinis tinklapis: nuo kūrybiškumo ten priklauso kaip pasiseks realybėje. Daugiau kalbu apie renginių skelbimą. Man dėl informacijos apie renginius facebook labiausiai reikalinga. Na ir dėl reklamos, bei pažinčių laikymo (o jei prireiks kokiam projektui).
Iš esmės, jei nemoki savęs pateikti, tai būsi neįdomus. Bet man tai neatrodo blogai. Žmonės atviriau reiškiasi, nes rašymas, o ne sakymas viešai lyg apsaugo juos nuo kažkokio pasižeminimo, galimos gėdos. Žmonės bijo atvirumo, taip yra, tačiau socialiniai tinklapiai jam leidžia atsiliepti. Džiaugiuosi, kad yra žmonių gebančių naudotis facebook galia ir galinčių prie savęs subirti gausybę bendraminčių, parodyti, kad galbūt ne tu vienas taip galvoji ar palailai kažkokią idealogiją.
Na o jau soc. naudojimas kai gali tuo metu bendrauti su šalia esančiu...aš sau to neleidžiu, o kiti tegul daro, man neskauda, svarbu, kad jiems patogu.

Uosis, 54 m.

Legenda

Narys nuo: Bal 15, 2002

Siuntimai: 3837

Vietovė: Kaunas

Nusiųsta: 2016-01-08 16:40
Popiežius pristato maldos intencijas sausio mėnesiui Youtube tinkle:

visakita, 29 m.

Pamišusi ekspertė

Narys nuo: Lap 08, 2011

Siuntimai: 549

Vietovė: London

Nusiųsta: 2016-01-08 18:21
Facebook naudojuosi, tam kad palaikyčiau ryšius su toli gyvenančiais žmonėmis. Nebekeliu ten daug asmeninės informacijos, bet mėgstu paskaitinėsi straipsnius, sužinoti apie renginius..

Utopija, 23 m.

Meistrė

Narys nuo: Spa 23, 2011

Siuntimai: 1390

Vietovė: United Kingdom

Nusiųsta: 2016-01-10 12:00
Privatumo pažeidimas?? Manau esi matomas, kiek leidies būti. Nebūtina juk visko rašyti apie save ir kelti foto prieš kiekvieną vakarienę.

magic31, 23 m.

Aistruolė

Narys nuo: Rgp 11, 2015

Siuntimai: 174

Nusiųsta: 2016-01-10 13:56
Mano nuomone, facebook gerai, gali susisiekt su seimos nariais, draugais jei nera kitos galimybes. Bet kazkaip kuo toliau tuo maziau stengiuosi naudoti ta facebook, skiriu kelias valandas, manau, isvis internetas, aisku turi daug geru aspektu, bet viskas darosi jau per daug nebetikra, tie selfiai pvz, nuotrauku kelimas, laiku skaiciavimas ir medziojimas, ai ka zinau, manau, internetas kazkiek duos naudos ir visi tie portalai nuo delfiu, facebook ir pan, bet kiek moksliniu tyrimu, kad jie atnesa ir daug zalos. Jau mano karta priklausoma, bet kai pasiziuriu i 16mecius facebook ir pan. tai stengiuosi tiesiog teigiamai save nuteikt, kad gal viskas pasikeis

armanis, 69 m.

Legenda

Narys nuo: Sau 20, 2012

Siuntimai: 2688

Vietovė: ---------

Nusiųsta: 2016-01-10 14:02
man rodos tokie tinklapiai nieko gero nedave, nes nebera tikro bendravimo tikro gyvenimo, tokio nuosirdumo, kad jau zmones mylet ir myletis pradeda virtualiai. Juolab tokie saitai jaunimui daro tik daugiau zalos nei naudos Na bet toks facebookas turi tik viena gera pliusa, kad gali cia surasti senai matytus klasiokus, giminaicius ir panasiai,

katinas, 29 m.

Fanatikas

Narys nuo: Gru 21, 2009

Siuntimai: 277

Nusiųsta: 2016-01-10 17:42
Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas.
O jei žmogus nejaučia saiko - jis turi gydytis savo priklausomybę, o ne pulti kaltinti "facebook", "gayline" ar kitų soc. Tinklapių. Juk narkomanai girtuokliai irgi kaltina bet ką, tik ne save. Gi "begėdiška sistema" tuos vargšus privertė lakti degtinę, prieš jų pačių valią .

cassavetes, 25 m.

Aistruolė

Narys nuo: Bir 19, 2013

Siuntimai: 152

Nusiųsta: 2016-01-10 17:52
na man tai vienintelė galimybė su kuo nors susipažinti, nes iškart pamatai, ar yra panašių pomėgių ir interesų žmonių. universitete tai straight ir kursiokės net kažkaip pašaipiai žiūri ir nepriima. o visokiuose lesbiečių klubuose nebuvo labai draugiška atmosfera, ten visokie seni draugų rateliai ir manęs nepriima. dar okcupid labai geras puslapis, ten pagal interesusi susirandi panašių į save

BobbyTrees, 25 m.

Mėgėjas

Narys nuo: Sau 01, 2016

Siuntimai: 43

Nusiųsta: 2017-01-01 21:23
Po daugiau negu metų, toliau vystydamas social media temą, galiu kiek patikslinti savo poziciją: didžiausia problema su "Facebook" etc. yra ne tai, kaip jais naudojamasi, o tai, kaip šios medijos perkeičia žmogaus suvokimą (savęs, Kito, aplinkos, pasaulio etc.). Medijų teoretikas Marshall McLuhan yra gerai pasakęs - "Medija yra pranešimas", t.y., visai nesvarbu, ar naudojiesi soc. tinklais vienaip ar kitaip (ar, pvz., TV rodo "geras" laidas ar "blogas" - mus veikia ne turinys, o pats naujasis būdas, kuriuo suvokiame aplinką (per "sieną", per "like'us", per "draugus" ir per "srautą" .

Dar įdomi mintis yra, kad "Facebook" (imkim kaip pavyzdį) iš principo yra neoliberalizmo valdomo pasaulio provaizdis (heterotopija, Michelio Foucault sąvoka) - kuris IR vaizduoja, koks neva yra mūsų pasaulis, IR kuria naujus santykius tarp žmonių "tikrajame pasaulyje" (toks savotiškas feedback'as). Dar įdomu, kad "Facebook" frame'ina žmogų pagal schemą, paprastai taikoma policijos ir sekimu užsiimančių institucijų. Ir, galiausiai, soc. tinklai by default numato priklausomybę nuo jų ir vis didėjantį visuotinį atvirumą, kaip sako Slavoj Žižek, galimybė mėgautis tapti imperatyvu mėgautis (analogiškai, imperatyvas būti laimingam/ai), o aš čia pridėsiu, kad galimybė naudotis soc. tinklų vienokiomis ar kitokiomis funkcijomis virsta prievole jomis naudotis grynai psichologiniu lygmeniu...

Būtų labai įdomu išgirsti jūsų nuomones šia tema ir kviečiu giliau pasvarstyti apie tai, kaip soc. tinklai veikia jūsų kasdienį gyvenimą, kaip jis pasikeitė, jiems atsiradus, kaip tai veikia elgesį ir požiūrį į gyvenimą? Klausimas, kuris užduodamas apklausoje, kita vertus, mano suformuluotas per siaurai...

AMY, 29 m.

Fanatikė

Narys nuo: Rgs 27, 2006

Siuntimai: 283

Vietovė: España

Nusiųsta: 2017-01-01 21:48
Manau, kad socialiniai tinklai yra puiki priemone "tusciadushiams" ir "narcizams" maitnti savo ego. Sorry, folks..
Ar daug tokiu kuriems rupi saugumas, privatumas ir kitos dorybes? Taigi daug svarbiau "public" profili turet, kad #noMakeup #happy #gymboy/girl #MYdinner selfiai kuo daugiau LAIKU "surinktu".. =)

nematoma, 77 m.

Mėgėja

Narys nuo: Gru 22, 2016

Siuntimai: 35

Vietovė:

Nusiųsta: 2017-01-02 01:05
ar tu raketas gamini jai ne tai nemysk i kelnes del to kad fb seka

miria, 30 m.

Pamišusi ekspertė

Narys nuo: Bal 27, 2016

Siuntimai: 611

Vietovė: Kita šalis/Oth er country

Nusiųsta: 2017-01-02 01:16
fb ira geras dalykas lengva rasti bendraminciu ar zmoniu su bendrais intersais zmoniu
ipc ivariose grupese bet fb ryjia daug laiko o del laiku rikimo visi turi ego nerkia durniais apsmesti kad ne

PandaLT, 17 m.

Aistruolis

Narys nuo: Lap 07, 2016

Siuntimai: 132

Nusiųsta: 2017-01-11 15:54
Yey fb valdo ^^
Eiti į puslapį: 1 | 2 | 3
Peršokti į: